Praca

Atuty dobrego importera zagranicznej odzieży używanej

23 grudnia, 2016

Aby handel w second hand’ach z zagranicznymi rzeczami się kręcił, rozwijał i przynosił zyski niezbędny jest dobry importer odzieży używanej. Współpraca z właściwym dostawcą stanowi podstawę działalności. Czym się powinien on charakteryzować? Po pierwsze, musi być sprawdzoną na rynku i doświadczoną firmą. Przedsiębiorstwo takie ma dobre i szerokie kontakty na rynku polskim i zagranicznym. Dzięki temu może nawiązywać transakcje zadowalające wszystkie strony. A najbardziej usatysfakcjonowani są ci, co osiągają zyski oraz ostateczni klienci kupujący odzież dobrej, jakości po niskich cenach. Jeszcze przed podjęciem współpracy warto poznać opinie oraz szczegółowe informacje o danej firmie. Niektóre, bowiem z nich sprowadzają do Polski odzież tylko określonego rodzaju lub zajmują się tylko dostawą odzieży outletowej tj. nowej. Należy to sprawdzić i dostosować importera do oferty sprzedażowej, jaką się poleca swoim klientom. Dowiedzieć się należy również, z jakich czy jakiego kraju te ubrania są sprowadzane. To też jest niezwykle ważne ze względu na współcześnie panującą modę. Przykładowo angielska i amerykańska odzież schodzi z Polskich ciucholandowych półek jak świeże bułeczki.

Współpraca z zagranicznym dostawcą odzieży używanej jest ściśle zależna od wielu innych czynników. Istotne jest ustalenie częstotliwości i wielkości zamówień. Organizowane są, bowiem zamówienia np., całotirowe lub półtirowe. Przywóz następuje raz, czy dwa razy w miesiącu. Dobry importer gwarantuje atrakcyjną cenę dostarczanych rzeczy. Zapewnia o ich oryginalności, dobrej, jakości wykonania i znikomym stopniu zniszczenia.

Każdy nowicjusz w handlu odzieżą używaną bez względu na rodzaj planowanej czy prowadzonej już działalności musi sprawdzić czy wybrany przez niego importer podejmuje w ogóle współpracę z takimi małymi i nowymi przedsiębiorstwami. Wtedy istotna jest szczególna uwaga, aby wybrać odpowiedniego dostawcę, który dostarczy zawsze na czas odpowiednią ilość i jakość ubrań do naszego second hand’u.    

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź