Porady

Deratyzacja czym jest i kiedy należy ją przeprowadzać

23 grudnia, 2016

Deratyzacja jest tępieniem szkodników takich jak myszy i szczury. Podczas tych zabiegów stosuje się metody chemiczne, fizyczne lub biologiczne. Firmy zajmujące się świadczeniem tego typu usług najczęściej stosują podczas „polowań” zatrute ziarno, preparaty mumifikujące, wabiące, hormonalne lub różnego rodzaju pułapki.

Celem zwalczania gryzoni jest zabezpieczenie budynków przed szkodami, jakie wyrządzają im samym oraz mieszkającym czy pracującym w nich ludziom. Szczury i myszy w pomieszczeniach równają się znacznym stratom żywności. Oprócz tego, że zjadają, co w obiektach się znajduje to wydalają sporo kału i moczu powodując w ten sposób wiele niebezpiecznych zanieczyszczeń.

Gryzonie przenoszą wiele groźnych dla zdrowia i życia chorób wśród ludzi i zwierząt. Do najczęstszych należą: gorączka szczurza, leptospiroza (choroba Weila), salmonelloza, dżuma, włośnica.   

Wiadomo, że gryzonie gryzą – gryzą wszystko, co napotkają na swojej drodze. Posiadają ostre siekacze, którymi pokonują wszelkie przeszkody. Niektóre z tych szkodników potrafią uszkodzić nawet konstrukcje budynków. Nie są dla nich też barierą rożnego typu wyposażenia wszelkiego rodzaju zabudowań. Ile to przegryzionych przewodów elektrycznych i wodociągowych zostało przez myszy i szczury. To one wiele razy spowodowały pożary czy zalewy wodą.

Zwalczanie gryzoni jest nie tylko pożyteczne, lecz konieczne. Zwłaszcza w obiektach produkcyjnych żywności oraz magazynach gdzie jest ona składowana. Kontrola nad posiadaniem niepożądanych „mieszkańców” w domach rodzinnych jest znacznie łatwiejsza niż w większych zakładach produkcyjnych. Pojawienie się choćby małej myszki w domu wywołuje szybką reakcję i zakup klapki lub trutki na myszy. Do walki z gryzoniami w wielkich przetwórniach konieczni są fachowcy od deratyzacji. Podejmując pewne zabiegi pozbywają się trucicieli i pasożytów.

Usługi związane z deratyzacją oferuje firma o której można przeczytać pod adresem: http://uslugi-karaczan.pl. Warto zapoznać się ze szczegółami.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź