Edukacja

Dlaczego warto jest skorzystać z kursu asystent osoby niepełnosprawnej

7 kwietnia, 2022

Współcześnie na rynku mamy dostęp do szerokiej gamy szkoleń, zwłaszcza jeżeli chodzi o branżę medyczną. Przy doborze odpowiedniego kursu powinniśmy rozważyć następujące czynniki w tym m.in.: w jakim kierunku chcemy się rozwijać oraz co chcielibyśmy wyjąć z takiego szkolenia. Szczególnie dużą popularnością cieszy się kurs asystent niepełnosprawnej. Warto jest skorzystać z przytoczonego szkolenia, z tego względu, że kursanci po jego ukończeniu, mogą nieść pomoc osobom borykających się z upośledzeniem umysłowym, dysfunkcjami ruchowymi, bądź chorych leżących,a do tego nie wiąże się to z wymogiem ukończenia medycyny.

Czego nauczy nas taki kurs

Wspomniane wyżej szkolenie umożliwi nam zdobycie wiadomości z następujących dziedzin jak:

  • podstawy pomocy społecznej;
  •  bezpieczeństwo i higiena pracy;
  • wspieranie i aktywizacja osoby niepełnosprawnej
  •  planowanie, organizowanie, jak również wykonywanie czynności opiekuńczo- wspierających osobie z niepełnosprawnością.

Dodatkowo będziemy w stanie posiąść nie tylko wiedzę z przytoczonego zakresu, ale także i potrzebne umiejętności. Pod względem kwalifikacji zawodowych absolwent będzie mógł się pochwalić umiejętnością udzielania pomocy i organizowanie wsparcia osoby niepełnosprawnej. W ramach przedmiotów wchodzący w skład kursów znajduje się również język obcy zawodowy. Dodatkowo absolwent będzie w stanie współtworzyć programy rehabilitacji oraz pomocy dla osoby niepełnosprawnej; przeprowadzać analizę warunków życia, a następnie usunięcie wszelkich barier, czy uczestnictwo w nauce przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych.

Gdzie będziemy mogli zdobyć zatrudnienie po ukończeniu szkolenia

Absolwenci opisywanego kursu będą mogli zostać zatrudnieni w domach opieki prowadzone zarówno przez instytucję prywatne, jak i publiczne. Ponadto osoba, która ukończyła szkolenie będzie miała możliwość podjęcia pracy w ośrodkach rehabilitacyjnych, zakładach opiekuńczo- leczniczych, sanatoriach, hospicjach, ale także i w środowiskowych domach samopomocy. Dodatkowo kursant może również, rozpocząć karierę we określonych fundacjach, towarzystwach, czy placówkach opiekuńczo-młodzieżowych. Warto także zaznaczyć, że asystent będzie mógł założyć działalność gospodarczą, a następnie oferować usługi opieki domowej zarówno dziennej, jak i całodobowej.

Kurs asystent osoby niepełnosprawnej daje szerokie pole popisu na rynku pracy. Z kolei możliwość ukończenia szkolenia tego typu znajdziemy w ramach działalności podmiotu jakim jest Centrum Perspektyw Elpax w Bytomiu. I to właśnie tutaj zdobędziemy profesjonalną oraz niezbędną wiedzę w połączeniu z możliwością uzyskania praktycznego doświadczenia w zawodzie.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź