Moda

Jak dbać o poszetki

28 lipca, 2016

Wysokiej klasy poszetki nie należą do najtańszych zakupów. Dobra jakość materiałów, ręczne obszycie oraz ciekawe wzornictwo. To wszystko ma swoje odzwierciedlenie wcale nie małej cenie. Średnio trzeba wydać w granicach 100 złotych za wyjątkową poszetkę, która będzie stanowiła ukoronowanie twojego wygląd. Mając do czynienia z tak kosztownymi dodatkami, z pewnością chcesz wiedzieć jak się z nimi obchodzić, aby mogły ci służyć przez jak najdłuższy czas. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy takie informacje.

Szanuj swoje poszetki

Przede wszystkim zacznijmy od prania. Poszetki to tekstylia, narażone na zanieczyszczenia w takim samym stopniu jak twój garnitur. Kurz, przypadkowe dotknięcie brudną dłonią czy upadek na zanieczyszczoną podłogę. To wszystko może sprawiać, że będziesz chciał czym prędzej wyprać poszetkę. Ale czy wiesz jak wykonać to, by było to dla niej bezpieczne? Jest wiele metod prania, a wybór tej najlepszej zależy od tego, z jakiego materiału poszetka jest wykonana. I tak, poszetka z jedwabiu powinna być prana ręcznie. To bardzo delikatny materiał, który wysoka temperatura i pranie mechaniczne może nieodwracalnie zniszczyć. Natomiast, jeśli chcesz wykorzystać dobrodziejstwa pralki automatycznej, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby prać w niej poszetki bawełniane. Są one miękkie i wiotki, a takie pranie z pewnością spowoduje, że po wyjęciu będą pomarszczone. Można jednak szybko i łatwo przywrócić im dawny wygląd, wykonując szybkie prasowanie.

Suszenie poszetek to kolejna ważna sprawa. Lepiej nie ryzkować z suszeniem w suszarkach bębnowych. Poszetki mają wielkość około 20 x 20 cm i są wykonane z jednej warstwy materiału. Najszybszy sposób suszenia polega na rozwieszeniu poszetki na sznurze i pozwoleniu jej na wyschnięcie w sposób naturalny. To nie tylko doskonała metoda, ale zapewnia również poszetce duże bezpieczeństwo – chroni je przed utratą kształtu, kolorów, a w końcu skurczeniem się spowodowanym bezspośrednim wpływem wysokich temperatur na materiał poszetki.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź