Praca

Jak zacząć inwestowanie w kryptowaluty

24 października, 2017

Mnóstwo osób zastanawia się nad tym jak inwestować w kryptowaluty i temu tematowi zostanie poświęcony dzisiejszy tekst. Zanim przejdziemy do tego jak przedstawia się nasze sedno sprawy – czas powiedzieć na temat tego, czym jest kryptowaluta. Wbrew pozorom nie wszyscy są wstanie odpowiedzieć na to pytanie.

Kryptowaluta – co to?

Tak więc, kryptowalutą nazywa się rozproszony system księgowy, który bazuje na kryptografii. Zadaniem tego systemu jest przechowywanie informacji o stanie posiadania w umownych jednostkach. Warto też wiedzieć, że kryptowaluta w wielu krajach nie jest uznawana za jednostkę walutową, środek płatniczy bądź pieniądz elektroniczny (Polska również należy do tej grupy). Najpopularniejsza waluta z grona kryptowalut to Bitcoin. Poza Bitcoinem istnieje też kilkaset innych kryptowalut. Określa się je jako „altcoiny” (alternatywne coiny).

Czas inwestować?

Biorąc pod uwagę to, o czym sobie powiedzieliśmy – nadeszła pora, aby przejść do tego, czy jest sens inwestować. Zacznijmy może od tego, że silne, dynamiczne korekty ceny nie są nowością, jeżeli chodzi o rynek Bitcoin. Niemniej, nikt nie jest wstanie zapewnić, że taki trend będzie mieć miejsce zawsze. Przyszłość może przynieść bardzo różne rozwiązania. Rozwiązania te nakreślają wszystkie osoby grające na kryptowalutach (inwestorzy, spekulanci). Warto w tym momencie dodać również to, że bardzo często dochodzi do sytuacji, w której kurs BTC (Bitcoina) spada dość znacząco (potem jednak notowania zaczynają przebijać wszelkie poprzednie rekordy a trend wzrostowy jest utrzymywany). Co za tym idzie – inwestorzy oraz spekulanci decydują o tym, czy aktualna cena może zostać uznana za normalną, czy może będziemy mieli do czynienia z rynkową korektą? Możliwe jest też rozwiązanie numer trzy – zmiana trendu. Krótko mówiąc – nie można odpowiedzieć na pytanie, jak inwestować w kryptowaluty. Każda osoba musi samodzielnie podjąć decyzję, nie ma innego wyjścia. Na tym jednak nie koniec naszego tekstu, w końcu mamy mówić o inwestowaniu w kryptowaluty a nie wyłącznie w Bitcoina. Czas więc powiedzieć na temat tego jak przedstawia się cały rynek kryptowalut (weźmiemy pod uwagę dane, które były aktualne kilka miesięcy temu). Na początek zmiany kursów – znaczące zmiany procentowe dzienne walut cyfrowych. Nie sposób też nie wspomnieć o niezależności (tysiące niezależnych giełd kryptowalutowych oraz setki kryptowalut). Jeżeli chodzi o przegląd dziennych obrotów całego rynku to należałoby powiedzieć o kilku mld dolarów. Na tym możemy w zasadzie skończyć przegląd całego rynku. Biorąc pod uwagę to, o czym sobie powiedzieliśmy, koniecznie należy pamiętać, że rynek kryptowalut nie równa się największym, instytucjonalnym rynkom. Z drugiej strony, kiedy ktoś uważa kryptowaluty jako niszowe aktywa finansowe, to błąd. Na tym możemy już zakończyć tekst na temat inwestowania w kryptowaluty. Dokładniej rzecz ujmując był to takie wprowadzenie do inwestowania. Krótko mówiąc – możliwa jest tylko jedna droga – nasza wiedza musi zahaczać coraz to większe kręgi.

Więcej znaleźć można na https://kantorbitcoin.pl

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź