Dom i ogród

Jak zaplanować oświetlenie w salonie

6 grudnia, 2020

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Odkąd jesteśmy bardziej świadomym społeczeństwem robimy wszystko, aby pokój dzienny urządzić z należytą starannością. W salonie liczy się nie tylko wyposażenie, ale również jego oświetlenie. O czym należy pamiętać podczas dobierania oświetlenia do pokoju dziennego?

Plan na salon

  Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, w pierwszej kolejności ustalamy gdzie dokładnie wszystko będzie stać. Gdzie znajdzie swoje miejsce sofa? Gdzie będzie stał telewizor? Czy w pokoju dziennym znajdzie się miejsce na stół do jedzenia dla wszystkich członków rodziny? Rozmieszczenie poszczególnych sprzętów jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć, gdzie znajdą się poszczególne strefy oraz jakie oświetlenie będziemy mogli przy nich zastosować. Do tego należy wziąć również dostęp do światła dziennego. Należy pozwolić na to, aby do pokoju docierała jak największa ilość światła dziennego, dzięki czemu w pokoju dziennym zapanuje odpowiedni klimat. Potem możemy ustalić jakie lampy będą nam potrzebne. W takim miejscu najlepiej sprawdza się kilka źródeł światła, które będą dopasowane do naszych potrzeb.

Oświetlenie w salonie

  Jakie lampy można zaprosić do pokoju dziennego? Oto odpowiedź:

  • lampy sufitowe,
  • lampy podłogowe,
  • kinkiety ścienne,
  • dodatkowe oświetlenie ozdobne, jak chociażby kule ozdobne LED.

Tak, na samym środku może znaleźć się jedna, główna lampa, ale nie można zapominać o dodatkowych źródłach światła, jak chociażby kinkiety kryształowe. Ich przykładowe propozycje znaleźć można na https://boxlab.pl/kinkiet-krysztalowy. Takie kinkiety są bardzo dobrą propozycją, jeżeli mowa jest o kanapie, która stoi pod ścianą. Przykładowo – jeżeli chcemy poczytać książkę, to niekoniecznie musimy decydować się na zapalenie wielkiej lampy, ale pomocny w tym będzie kinkiet znajdujący się po obu stronach kanapy. Kinkiety są dobrą propozycją, jeżeli chodzi o dodatkowe źródło światła w miejscach, gdzie niekoniecznie dociera promień z głównego źródła światła.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź