Dom i ogród

Jaką blachodachówkę wybrać?

25 czerwca, 2019

Budujesz lub remontujesz dom i co jakiś czas w Twojej głowie pojawia się pytanie – Jaką blachodachówkę wybrać? Jeśli nadal nie uzyskałeś na nie odpowiedzi – a sądząc po tym, że to czytasz, to raczej na pewno – w tym artykule zdradzimy Ci, jak prawidłowo wybrać blachodachówkę oraz czym się kierować przed podjęciem finalnej decyzji o jej zakupie.

Zanim wybierzesz dach – złote wskazówki

Zanim wybierzemy dach musimy mieć projekt domu, ale on nie wystarczy. Należy zgłosić się do firmy, która zajmuje się projektowaniem więźb dachowych. Dopiero na spotkaniu, podczas omawiania wszystkich szczegółów, projektant zapyta nas o konkretny typ materiału, który zagości na naszym dachu. I to właśnie od tego będzie zależało jaki model więźby znajdzie się na naszym domu.

Im mocniejsza i stabilniejsza więźba, wykonana z większej ilości bali drewnianych i umocnień, tym cięższe poszycie dachowe będziemy mogli zamówić na zadaszenie. Pamiętajmy jednak o zachowaniu zdrowego rozsądku. Jeśli okaże się, że musimy ograniczyć budżet, lepiej zaoszczędzić na czymś innym, ale więźbę dachową oraz samo pokrycie, wybrać w jak najwyższej klasie materiałów, z których będą wyprodukowane.

Blacha trapezowa w roli głównej

Jeżeli już o oszczędnościach mowa, warto rozważyć wybór blachy trapezowej. Koniecznie obejrzyjmy ją jeszcze przed spotkaniem z projektantem więźby. Z uwagi na fakt, że blacha trapezowa jest lekka, więźba nie musi być tak specjalistycznie umocniona ani skonstruowana. Blacha trapezowa na dach, oszczędzi sporo budżetu przeznaczonego na budowę lub remont domu. Jest tania, ale cena wcale nie ujmuje jej jakości czy trwałości – wręcz przeciwnie!

Blachodachówka – dama wśród pokryć

Przyszła pora na mistrza wieczoru, bo blachodachówka z pewnością należy do najwybitniejszych materiałów na dach. Nic nie jest w stanie jej „złamać”. Przetrwa wszystko – grad, kwaśny deszcz, śnieżycę i wichurę. Żadna pora roku nie jest jej straszna, ponieważ blachodachówka w czasie produkcji, powlekana jest specjalnymi warstwami ochronnymi, np. alucynkiem lub ocynkiem. Takie zabiegi dodatkowo ją uodparniają i sprawiają, że staje się tak popularna.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź