Rodzina

Masaż niemowlęcia na dolegliwości brzuszka

19 czerwca, 2019

Często zdarza się tak, że nasz maluszek potrafi płakać nawet przez kilka godzin. Nieprzerwany i intensywny płacz malucha, potrafi zaniepokoić każdego rodzica. Taki objaw może nam mówić np. o wystąpieniu kolki. Jak pomóc wtedy swojemu dziecku? Warto zastosować masaż brzucha niemowlaka, który sprawi, że nieprzyjemne dolegliwości miną.

Jak wykonać masaż brzuszka?

Na samym początku musimy umieścić naszą pociechę na wygodnej powierzchni. Należy zadbać o to, aby maluch leżał wygodnie i stabilnie. Kolejnym krokiem jest nałożenie na skórę naszego maluszka odpowiednio dobranej oliwki albo olejku do masażu. Sprawdzą się tutaj:

JOHNSON’S® Baby łagodna oliwka w spray’u – ta oliwka w sprayu zachwyca nie tylko swoją łatwą aplikacją, ale i niesamowitą delikatnością. Wygodne opakowanie pozwala zaaplikować pożądana ilość oliwki i rozpylić ją bezpośrednio na skórze. Konsystencja jest delikatna, a nawilżająca mgiełka zatrzymuje nawet do 10 razy więcej wilgoci, niż zwykły krem.

JOHNSON’S® oliwka do masażu – kosmetyk stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych idealnie zapobiega wysuszaniu się skóry. Produkt był testowany dermatologicznie, a co za tym idzie, jest odpowiedni, nawet da najmniejszych dzieci. Oliwka dobrze się wchłania i nawilża skórę najmłodszych.

Po dokładnym nasmarowaniu dzieciaczka możemy wykonać u niego tzw. rowerek, czyli ruch nogami. Podczas masowania brzuszka należy wykorzystywać palce i masować ciało za pomocą delikatnych, kolistych ruchów. Oprócz kolistych ruchów możemy wykonywać ruchy głaszczące. W celu poprawienie trawienia, możemy także unosić nóżki naszego maluszka – trzeba jednak pamiętać o tym, że ten ruch nie może być nagły. Masaż brzuszka niemowlaka nie może być wykonywany bezpośrednio po karmieniu. Konieczne jest odczekanie kilkudziesięciu minut. Samo masowanie powinno nam zająć około pięć minut. Regularne wykonywanie masażu brzuszka u naszych najmłodszych sprawi, że nieprzyjemne dolegliwości miną, a Państwo będą mogli cieszyć się radosnymi chwilami ze swoją pociechą.

Więcej informacji znajdziesz na www.johnsonsbaby.com.pl

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź