Przemysł

Metody regeneracji baterii trakcyjnych

6 sierpnia, 2021

Baterie trakcyjne to bardzo ważny element wyposażenia wózków widłowych, wózków platformowych, maszyn czyszczących, maszyn sprzątających, zwyżek oraz innych urządzeń zasilanych tego rodzaju energią. Akumulatory trakcyjne stanowią niezwykle wydajne rozwiązanie o wysokiej sprawności, której po pewnym czasie ulega wyeksploatowaniu. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Na jakie rozwiązanie warto się zdecydować? Podpowiadamy!

Wyeksploatowana bateria trakcyjna – możliwe rozwiązania

Wyeksploatowanie obecnie wykorzystywanej baterii trakcyjnej oraz utrata jej pojemności najczęściej związana jest z przestojami, zbyt głębokim rozładowaniem lub niewłaściwą eksploatacją. W takiej sytuacji, wiele osób decyduje się na zakup nowej baterii trakcyjnej. Jednak wiąże się to z poważną inwestycją, która w wielu przypadkach niesie za sobą spore straty cennego czasu i pieniędzy. Na szczęście istnieje także inna metoda pozwalająca na odzyskanie właściwości eksploatacyjnych posiadanej baterii trakcyjnej. Jest nią regeneracja akumulatorów trakcyjnych przeprowadzana przez specjalistyczne firmy zajmujące się produkcją i pracami remontowymi na tego typu akumulatorach – sprawdź naszą ofertę na: https://bater.pl/product/regeneracja-baterii-trakcyjnych/

Regeneracja baterii trakcyjnych – na co pozwala

Regeneracja baterii trakcyjnych to metoda pozwalająca na przywrócenie niemal całkowitej sprawności zużytego akumulatora. Głównym celem przeprowadzenia działań pozwalających na regenerację tego rodzaju elementów jest wydłużenie czasu ich pracy, uzyskanie możliwie krótkiego czasu ładowania oraz poprawa pozostałych parametrów eksploatacyjnych akumulatora. Przeprowadzenie regeneracji baterii trakcyjnych w zależności od zużycia pozwala na odzyskanie nawet 80 procent pojemności znamionowej danej baterii, dlatego rozwiązanie to jest doskonałą alternatywą dla zakupu nowego akumulatora. Regeneracja baterii trakcyjnych to metoda chętnie wykorzystywana przez przedsiębiorstwa, którym zależy na uzyskaniu wydajnej i nieprzerwanej pracy przy stosunkowo niskich kosztach inwestycyjnych.

Regeneracja baterii trakcyjnych – gdzie wykonać

Praca nad regeneracją baterii trakcyjnych to odpowiedzialne zadanie, które warto powierzyć profesjonalistom w tej dziedzinie. Najlepszym wyborem będzie zdecydowanie się na usługi renomowanej firmy Bater.pl, która gwarantuje wysoką jakość usług. Regeneracja akumulatorów przeprowadzana przez tą firmę wykonywana są przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii regenerujących, które pozwalają na odzyskanie niemal całkowitej sprawności zużytego akumulatora oraz uzyskanie stanu baterii o nienagannej kondycji przy znacznej oszczędności czasu i pieniędzy.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź