Nieruchomości

Mieszkanie od dewelopera czy od osoby prywatnej?

21 lipca, 2016

Jeśli chodzi o mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego, nie mamy żadnego dylematu pomiędzy korzystaniem z usług dewelopera a bezpośrednim zakupem od właściciela posiadłości. Bardzo często nie istnieje po prostu możliwość zakupu domu czy mieszkania bez korzystania z pomocy takich osób, jak deweloperzy Bydgoszcz.
W przypadku obiektów budowlanych pochodzących z rynku wtórnego możemy już mieć takie wątpliwości. Korzystanie z dewelopera w tym przypadku często jest mniej opłacalne dla potencjalnego klienta na zakup nieruchomości. Z drugiej strony, wykorzystując biuro nieruchomości lub innych pośredników, jeśli chodzi o domy czy mieszkania możemy na pewno o wiele szybciej znaleźć ofertę bardzo dobrze dopasowaną do naszych preferencji.
Zajmujący się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami deweloperzy czy biura nieruchomości naprawdę szybko potrafią znaleźć odpowiednie mieszkanie, które będzie spełniało nasze wymagania. Nic więc dziwnego, że wiele osób bardzo chętnie korzysta z usług tego rodzaju. Szczególnie dotyczy to tych osób, które są bardzo mocno zapracowane lub po prostu nie mają możliwości dotarcia do takich informacji, jakie może znaleźć tylko deweloper .
Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to jednak dość słono płatna usługa. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego musimy liczyć się z tym, że jeśli nie pochodzi ono od osoby prywatnej a znajduje się w ofercie biura nieruchomości, to jednak cena, którą będziemy musieli zapłacić będzie o wiele wyższa.
Stąd też niektóre osoby rozglądając się za nieruchomością do zakupu starają się znaleźć oferty raczej pochodzące od osób prywatnych. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet znaczne sumy pieniędzy, które później możemy przeznaczyć na przykład na remont naszego mieszkania. Coraz trudniej jest jednak nabyć domy kontaktując się tylko z właścicielem nieruchomości, ponieważ w tym przypadku potrzebna jest bardziej fachowa pomoc.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź