Sklepy internetowe

Noże i scyzoryki Victorinox

7 stycznia, 2019

Szwajcarskie przedsiębiorstwo Victorinox to światowy lider w produkcji wielofunkcyjnych noży i kieszonkowych scyzoryków, a także akcesoriów kuchennych. Firma funkcjonuje nieprzerwanie od 1884 roku. Została założona przez Karla Elsenera, który w 1890 założył Stowarzyszenie Producentów Noży. Dzięki staraniom stowarzyszenia armia szwajcarska rozpoczęła rozmowy z krajowymi producentami, co zaowocowało od 1891 roku ścisłą współpracą. W 1897 roku został opatentowany Szwajcarski Nóż Oficerski i Sportowy, czyli niewielki nóż wyposażonych w wiele praktycznych funkcji. Pomysł przyniósł firmie ogromną międzynarodową sławę.

Przez lata te wspaniałe scyzoryki zmieniały się, dochodziły nowe funkcje, wspierane przez rozwój technologiczny. Jednak niezmiennie najwyższa jakość materiałów i innowacyjność oraz dbałość o każdy detal pozostały najważniejszymi cechami sprzętu produkowanego przez firmę. Dzisiaj scyzoryk Victorinox nazywany jest po prostu szwajcarskim nożem oficerskim i w tej kategorii znajduje się ponad 100 wzorów. Scyzoryki ewaluowały, stając się niezbędnym sprzętem na lądzie, w wodzie, w powietrzu, a ostatnio również w przestrzeni kosmicznej.

W swojej ofercie Victorinox ma bardzo duży wybór niezawodnych noży kuchennych, znakomitych wielofunkcyjnych scyzoryków oraz bardzo przydatnych i coraz popularniejszych nowoczesnych multitooli. Sprzęt wykonany jest z bardzo szlachetnej nierdzewnej stali, długo służy i niewiele się stępia. Łatwo go można ponownie naostrzyć. Producent obejmuje wszystkie swoje narzędzia oraz wszelkie możliwe wady fabryczne wieczystą gwarancją.

Noże kuchenne Victorinox

Victorinox produkuje znakomite i niezawodne noże kuchenne. Znakomite parametry cięcia oraz rzadka konieczność ponownego ostrzenia stawiają noże Victorinox w pierwszej lidze sprzętu kuchennego, wykorzystywanego przez profesjonalistów na całym świecie. W ofercie firmy znajdują się noże do przeróżnych czynności, m.in. z ząbkowanym ostrzem zakończonym łagodnym czubkiem, przeznaczonym do krojenia warzyw i owoców oraz nóż z ząbkowanym ostrzem zakończonym wyraźnym czubkiem, przeznaczonym do obierania warzyw i owoców. Są też noże z gładkim ostrzem zakończonym ostrym czubkiem, przeznaczone do obierania owoców albo wędlin. Jest nóż z falistym ostrzem do warzyw, szeroki nóż rzeźniczy. Nóż do trybowania z zagiętym ostrzem, nóż do chleba, nóż do pizzy, nóż do ostryg. Jest też niepozorny nóż Pikutek, uchodzący za najlepszy nóż kuchenny wielofunkcyjny na świecie, z charakterystyczną kolorową rączka.

Ostre i bardzo praktyczne noże, wykonane są z najlepszej stali. Rękojeść każdego noża wykonana jest w wysokogatunkowego od bad word ego na ścieranie polipropylenu. Została ergonomicznie wyprofilowana tak, aby sprzęt był wygodny w użytkowaniu i nie wyślizgiwał się z dłoni.

Scyzoryki Victorinox

Scyzoryk Victorinox to bardzo praktyczne narzędzie do codziennego użytku. Wielofunkcyjne, przydatne w każdej sytuacji. Nazywa się je kieszonkowymi, ponieważ są stosunkowo niewielkie. Jednak bardzo duża ilość dodatkowych narzędzi powoduje, że można nim wykonać niemal nieograniczoną ilość prac. Scyzoryki różnią się między sobą wielkością oraz ilością dodatkowych narzędzi. Do produkcji ostrzy stosowana jest specjalna stal nierdzewna. Natomiast dodatkowe dostępne funkcje i narzędzia to oprócz dużego i małego ostrza m.in. pilniczek, nożyczki, hak wielofunkcyjny, pęseta, otwieracz do puszek, lupa, skrobak do ryb, śrubokręty różnej maści, długopis. Zdarzają się też funkcje elektroniczne takie jak termometr, barometr albo zegar. Scyzoryki znakomicie sprawdzają się w domu, podczas wypraw turystycznych, w terenie. Producent nie zapomina też o walorach wzrokowych, toteż profilowane i ergonomiczne okładziny scyzoryków oznaczają się bardzo efektownym designem. Wykonane z trwałego polimeru nie ścierają sie i nie niszczą. Malutkie scyzoryki z edycji Classic Limited Edytion biorą udział w konkursie na najładniejsze okładziny. Tematem ubiegłorocznego konkursu były „zakątki świata”.

Sprzęt Victorinox to szwajcarska precyzja oraz niezawodność. Produkty marki Victorinox znajdziesz w sklepie turystycznym Hard-Skin.pl (https://www.hard-skin.pl/producent/victorinox/).

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź