Zdrowie i uroda

Poduszka lędźwiowa – na co pomoże

1 grudnia, 2017

Zasadniczo mówiąc o poduszkach ortopedycznych, będziemy wskazywali na produkty, które typowo nadają się na położenie na siedzisko. W grupie tychże produktów możemy jednakże wyróżnić również nieco inne, a mianowicie chodzi nam o poduszki lędźwiowe. Są one niemniej ważne i niemniej skuteczne niż poduszki ortopedyczne, na których siadamy. Te są umiejscawiane na tylnej części oparcia, w jego dolnym odcinku. Jak sama nazwa wskazuje, jest to poduszka przeznaczona do podtrzymania prawidłowej postawy lędźwiowego odcinka kręgosłupa.

Rodzaje poduszek lędźwiowych

Mówiąc o dbałości o lędźwiowy odcinek kręgosłupa, będziemy chcieli wskazać na to, że na rynku mamy szeroki dostęp do produktów, które mogą nam pomóc. Poduszki ortopedyczne chroniące lędźwiowy odcinek kręgosłupa dzielą się na te, które przeznaczone są na tylną część siedziska lub mamy do czynienia z produktem będącym połączeniem części przeznaczonej na tylną część fotela oraz na siedzisko.

Korzyści ze stosowania poduszek ortopedycznych

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o wymiernych korzyściach, jakie każdy z nas może odnieść z korzystania z owych poduszek. Zatem wskażemy na:

  • poczucie komfortu podczas siedzenia, podczas długotrwałego siedzenia
  • poprawa zdrowia odniesionego do kręgosłupa
  • lepsze zdrowie przekłada się na lepsze samopoczucie i lepsze funkcjonowanie na co dzień

Mowa jest zatem o produkcie, który bardzo dobrze sprawdza się w odniesieniu do większości z nas. Nie ulega bowiem żadnej wątpliwości, że większość z nas ma problemy z kręgosłupem, wielu z nas odczuwa pewne dolegliwości, większość z nas ma stwierdzone wady kręgosłupa. Ta sytuacja jest powodem gorszego samopoczucia, ponieważ problemy z kręgosłupem w sposób bezpośredni przekładają się na wiele innych aspektów związanych z naszym zdrowiem.

Współcześnie nasz kręgosłup woła o pomoc i dotyczy to ogromnej ilości osób. Zbyt mało czasu poświęcamy na ruch na świeżym powietrzu, a zbyt wiele czasu spędzamy w postawie siedzącej. To powoduje coraz gorszą kondycję naszego kręgosłupa.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź