Zdrowie i uroda

Silnie myjące środki w kosmetykach – co wybrać zamiast

25 października, 2017

Duża część kosmetyków na drogeryjnych półkach ma w sobie silne detergenty, które w rozpisce składników znajdują się zazwyczaj na pierwszym lub drugim miejscu – oznacza to, że w danym preparacie jest ich najwięcej. SLS i jej pochodne to substancje silnie myjące, nadające kosmetykom również pieniących właściwości. Są to jednak detergenty, które mogą uszkodzić prawidłowe funkcjonowanie nie tylko naszej skóry, lecz również całego organizmu. Te substancje przenikają przez skórę do naszej krwi, a niektóre z nich mogą kumulować się w naszym organizmie aż do bardzo niebezpiecznej ilości. W skutek tego może dojść do groźnych chorób układu od bad word ościowego i krwionośnego. Najlepiej jest zatem wybierać kosmetyki bez SLS w swoim składzie.

Wielozadaniowe kosmetyki naturalne

Kosmetyki drogeryjne są uznawane za te, które działają szybciej. W rzeczywistości jednak ich działanie jest powierzchowne – dają one jedynie efekty, za to nie rozwiązują naszych problemów z urodą. Na dodatek przy długim okresie stosowania mogą sprawić, że stan naszej cery lub włosów się pogorszy. Lepiej stosować naturalne i ekologiczne produkty, które przy regularnym stosowaniu dają równie zadowalające efekty, ponieważ prawdziwie oczyszczają, regenerują lub nawilżają nasze włosy i skórę. Charakterystyczną cechą takich produktów jest małe lub zerowe pienienie się, ze względu na brak SLS. Naturalne preparaty są również uniwersalne. Jeden produkt może być stosowany jako szampon, a także jako żel do ciała czy twarzy.

Odnajdź swój naturalny zew – kosmetyki Bodhi

Już wiemy, że nie musimy, a nawet nie powinniśmy, wybierać kosmetyków drogeryjnych – lepiej zwrócić się w stronę natury. Dlatego zachęcamy do skorzystania z oferty biokosmetyków Bodhi. Znajdziemy wśród nich tylko produkty z naturalnym składem niezagrażającym naszemu zdrowiu. Ich głównymi składnikami są wyciągi z egzotycznych roślin, mieszanki kwiatów, naturalne ekstrakty i olejki eteryczne. Dzięki unikatowym mieszankom każdy kosmetyk posiada swoje charakterystyczne właściwości.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź