Przemysł

Trójwalcowe zwijarki do blach, czyli podstawa produkcji przemysłowej

13 marca, 2022

Trójwalcowe zwijarki do blach są dziś niezbędnym elementem w niemalże każdym zakładzie przemysłowym. Jakie były ich początki? Oczywiście jak w wielu innych przypadkach powstania różnych wynalazków początki były niepozorne. Narodziny tych maszyn datuje się na końcówkę XVII wieku, kiedy to brytyjski wynalazca Henry Cort wprowadził w Wielkiej Brytanii walcowanie prętów stalowych w 1783 roku. Na początku obróbka blach w taki sposób wymagała pracy ręcznej, w tym celu zatrudniano ludzi, a nawet wykorzystywano zwierzęta. Dopiero użycie silnika parowego przyczyniło się w ogromnym stopniu do zwiększenia wydajności tych maszyn, a także umożliwiło gięcie o wiele grubszych blach. Niewiele się zmieniło od tamtych czasów, bo tak samo, jak wtedy tak i dziś zwijarki są niezwykle, jeżeli nie bardziej potrzebne. Znajdują szerokie zastosowanie w zakładach przemysłowych produkcyjnych i budowlanych. Jednak do czego one dokładnie służą. Ich przekrój możliwości to przede wszystkim wyginanie aluminiowych oraz stalowych blach, w kształty cylindryczne, kołowe, łukowe i stożkowe. Dodatkowo wykorzystywane są w branży motoryzacyjnej przy produkcji tłumików i zbiorników. Pozwalają na precyzyjne cięcie blach mających ponad 50 mm. Przez posiadany wśród nowoczesnych modeli zwijarek system wstępnego podgięcia, eliminuje odpady produkcyjne.

Prawdopodobnie najlepszy producent zwijarek

Zdecydowanie, liderem wśród produkcji trójwalcowych zwijarek do blach jest włoska firma Davi. Powstała w 1966 roku do dziś góruje nad innymi markami jakością swoich maszyn. Trójwalcowe zwijarki do blach Davi odznaczają się dobrze zaprojektowanym designem, niezwykle ułatwiającym korzystanie z urządzenia, oraz technologia pozwalającą na perfekcyjne wyginanie blach. Można je nabyć za pośrednictwem oferty firmy Polwelt: https://polwelt.pl/oferta/trojwalcowe-zwijarki-do-blach-davi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zwijarki

Zwijarki do blach trójwalcowe to urządzenia zajmujące do dość dużą przestrzeń, a które to mają nam służyć przez lata, toteż aby być pewnym i zadowolonym z wyboru zwijarki należałoby zwrócić uwagę na typ, przeznaczenie i wielkość zakładu oraz rodzaj napędu.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź