Dom i ogród

Wybieramy prostotę i estetyzm

14 sierpnia, 2017

Lubimy urządzać wnętrza, własne mieszkania, doradzać rodzinie i znajomym. Jakie meble wybieramy, czym kierujemy się najczęściej?

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się meble skandynawskie, reprezentowany nie tylko przez znanego i rozpoznawalnego przez większość Polaków producenta mebli. Wiele firm ma w swym asortymencie meble w stylu skandynawskim, ponieważ jest on ciągle na czasie i wzbudza zainteresowanie klientów. Styl skandynawski jest uniwersalny, ponieważ praktycznie pasuje do każdego domu. Meble w tym stylu charakteryzują się prostotą, lekkością i łatwością w przenoszeniu na inne miejsce. Są proste w budowie, funkcjonalne i coraz częściej wykazują się trwałością. Wnętrze urządzone w tym stylu gwarantuje przestronność i funkcjonalność – a na tym najczęściej zależy nam przy urządzaniu wnętrza. Wnętrza w stylu skandynawskim są przytulne i przestrzenne, nawiązują do klimatu chłodnej, ale za to gościnnej atmosfery Północy. Odznaczają się czystością formy i neutralnymi barwami: bieli, szarości, i brązu. Rozpoznawalnym akcentem architektury skandynawskiej jest naturalne drewno.
Z takiego materiału jest najczęściej wykonana podłoga w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim. Drewniane deski pozostają w swoim naturalnym odcieniu, często stosuje się ich bielenie lub maluje farbą kryjącą na biało. Skandynawskie meble są wykonane najczęściej z jasnego drewna. Oprócz naturalnego koloru drewna, spotyka się także te pomalowane na kolor biały bądź szary.
We wnętrzach skandynawskich dominują jasne barwy. Biel, szarości i beże dają efekt świeżości, powiększają wizualnie pomieszczenia. Barwy te równoważą we wnętrzach ciemne odcienie grafitu lub brązu. W aranżacji wnętrz spotkamy także bieloną cegłę.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź