Turystyka

Wyjazdu nie da się zaplanować – świetnym przykładem sytuacja z Poznania

3 października, 2017

Bardzo często wyjeżdżamy w różne strony kraju czy świata. W dużej mierze ten czas jest już za nami, ale nie oznacza to tego, że nie należy o nim mówić. Nie ma co ukrywać, że zawsze staramy się, aby wszystko było jak najlepiej. Prawda jest jednak taka, że nie da się pewnych rzeczy zaplanować. Bardzo dobrym przykładem jest sytuacja, która miała miejsce w Poznaniu.

Nie chodzi o Pogodę

Jeżeli wydaje Wam się, że zmierzamy do tego, iż pogoda Poznań jest nie do zaplanowania, popełniacie błąd. Nie zmienia to jednak faktu, że pogody rzeczywiście nie da się zaplanować. Na pewno większość z Was pomyślała sobie teraz o prognozie pogody, ale prawda jest taka, że prognozy bywają błędne. Szczególnie dotyczy to prognoz długoterminowych. Zresztą po dogłębnym zastanowieniu można przypomnieć sobie sytuacje, w których pogoda okazywała się być błędna. Na tym możemy zakończyć kwestię pogody i przejść do tego o co tak naprawdę chodzi. Otóż, podczas ubiegłego wtorku w poznańskiej dzielnicy Jeżyce doszło do strzelaniny. Wszystko zaczęło się od tego, że pewien mężczyzna wybijał szyby w zaparkowanych samochodach a całą sytuację zobaczyć prewencyjny patrol policji. W dalszej fazie doszło rzecz jasna do spotkania z funkcjonariuszami, które nie przebiegało w zbyt przyjemnej atmosferze. Co więcej – doszło do zabrania broni funkcjonariuszom (dokładnej rzecz ujmując takiego zdania są lokalne media, które powołują się na świadków zdarzenia). W taki właśnie sposób dochodzimy do tego skąd wzięły się strzały (może strzelanina to zbyt mocne określenie). Całe szczęście, nikomu nic się nie stało. Niemniej, jak najbardziej mogło być zupełnie inaczej. Jeżeli chodzi o to, co było spowodowane zachowaniem mężczyzny, okoliczności są badane przez policję. Mówi się jednak, że mężczyzna był wstanie, który wskazywał na zażycie dopalaczy lub narkotyków. W przypadku opisanej sytuacji wyjazd do Poznania może zamienić się w koszmar. W końcu tego typu sytuacji nie można przewidzieć. Pamiętajmy też, że podobne okoliczności mogą się zdarzyć również w innych krajach (nie wspominając o zamachach terrorystycznych).

Czy to oznacza, że należy zamknąć się w domu?

Ile osób zadało sobie takie pytanie? Z pewnością wiele. Każdy ma prawo do własnych wyborów a później okazuje się czy te wybory są słuszne, czy nie. Niemniej, wypadki mogą zdarzyć się dosłownie wszędzie. Możemy chociażby poślizgnąć się w łazience (nikt niczego takiego nie życzy). Nie da się przewidzieć przyszłości. Jeżeli ktoś z Was potrzebuje sugestii to powinna wystarczy tylko świadomość zagrożenia. Kiedy mamy świadomość tego jak przedstawia się sytuacja to nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby móc podjąć odpowiednią decyzję. W razie jakichkolwiek wątpliwości, spokojnie się zastanówcie. Bardzo często jest tak (niezależnie od tego jak wygląda sprawa), że z pośpiechu podejmujemy nieodpowiednie decyzje. Naturalnie, ostateczny wybór zależy tylko i wyłącznie od Was. Pamiętajcie jednak (nie wiedzieć czemu ludzie o tym zapominają), że w przypadku nieodpowiednich wyborów, nie macie prawa mieć do kogokolwiek pretensji.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź