Moda

Czego potrzebujesz do zrobienia kolczyków handmade?

3 września, 2019

Własnoręcznie robione kolczyki to coraz popularniejsza współcześnie biżuteria, zwłaszcza w dobie popularności ponownego wykorzystywania posiadanych już materiałów i stylistyki boho. Ich niepowtarzalne wzory i kolory można dopasować do poszczególnych stylizacji w zależności od okazji. Czego potrzebujesz do zrobienia kolczyków handmade i jak wykonać je w prosty, a efektowny sposób?

Narzędzia do wykonywania kolczyków handmade

Niezbędnym zestawem narzędzi, które posłużą nie tylko do wykonywania kolczyków handmade, ale także innego rodzaju biżuterii, będą przede wszystkim cążki i szczypce pozwalające w odpowiedni sposób zacisnąć poszczególne ich elementy, tak aby były trwałe. Warto zaopatrzyć się więc w:

– szczypce okrągłe, sprawdzając przy ich zakupie, jak leżą w ręce i czy są wygodne do operowania;

– szczypce typu bocianki umożliwiające precyzyjne i staranne wykręcanie loopów, czyli biżuteryjnych oczek; kupując je, zwracamy uwagę na położenie nosków na tym samym poziomie, a także delikatność ich konstrukcji; im delikatniejsze i mniejsze są noski szczypiec, tym bardziej elegancko wygląda w finale biżuteria handmade;

– cążki – które również pozwalając precyzyjnie zacisnąć poszczególne elementy biżuterii; kupując je, należy zwrócić uwagę, czy nie są stępione i czy nie mają żadnych uszkodzeń, jest to bowiem narzędzie rękodzielnicze, które bardzo szybko się zużywa;

– szczypce wąskie, zakrzywione oraz szerokie – pozbawione ząbków, które mogą wyszczerbić lub zedrzeć farbę z poszczególnych części biżuterii; warto też sprawdzić przy ich zakupie, czy wszystkie płaszczyzny szczypiec, które powinny do siebie przylegać, faktycznie to robią.

Materiały do tworzenia biżuterii handmade

W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, do stworzenia kolczyków handmade, wykorzystujemy różnego rodzaju materiały, jak kryształki Svarowskiego, koraliki, kamienie czy sznurki. Przed rozpoczęciem pracy warto jednak przede wszystkim zaopatrzyć się w elementy, bez których trudno nawet myśleć o tworzeniu własnej biżuterii. Będą wśród nich m.in.:

bigle – lub klipsy w przypadku osób, które nie mają przekłutych uszu – pozwalające na zawieszenie kolczyków; najlepsze i najzdrowsze będą bigle wykonane ze srebra lub stali chirurgicznej, które nie powodują uczuleń skórnych;

– szpilki, linki stalowe, łapaczki lub przywieszki – warto mieć ich cały zestaw, ponieważ w zależności od potrzeb i upodobań, można wykonywać z nich wszelkie fantazyjne kształty kolczyków i innej biżuterii;

– czapeczki lub przekładki – umożliwiające zmniejszenie dziurki w koraliku, przez którą ma przechodzić szpilka; mają one ponadto tak fantazyjne kształty, że dodają uroku i indywidualnego charakteru każdej stworzonej samodzielnie biżuterii.

Zaopatrzeni w powyższe materiały i narzędzia, możemy spokojnie rozpoczynać swoją przygodę z rękodzielnictwem, ciesząc się jego oryginalnymi efektami.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź