Zdrowie i uroda

Czym jest stomatologia zachowawcza

18 stycznia, 2022

Zapewne wiele osób słyszało o stomatologii zachowawczej, nie każdy jednak wie, co kryje się za tym określeniem. Dotyczy ono profilaktyki jamy ustnej oraz zapobieganiu próchnicy. Na czym dokładnie polega stomatologia zachowawcza i dlaczego jest tak ważna?

Stomatologia zachowawcza – co to jest

Stomatologia zachowawcza, nazywana również stomatologią ogólną, to przede wszystkim usługi związane z profilaktyką próchnicy zębów i leczeniem wszelkiego rodzaju ubytków. Nie chodzi jedynie o przeprowadzanie zabiegów, które zapewniają dłuższy czas życia zębów. Ważna jest także edukacja pacjentów w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. W ramach stomatologii zachowawczej dentyści zajmują się również profilaktyką chorób zębów, co oznacza np. higienizację zębów (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzację), leczenie nadwrażliwości zębów czy lapisowanie zębów mlecznych u dzieci. Stomatologia ogólna zajmuje się również diagnostyką i leczeniem próchnicy oraz jej powikłań.

Dlaczego stomatologia zachowawcza jest tak ważna

Stomatologia zachowawcza pozwala nam na dłużej utrzymać zęby w zdrowiu oraz dobrej kondycji. Regularne wizyty u stomatologia sprawiają, że można na bieżąco monitorować stan zębów, a w razie potrzeby leczyć powstałe ubytki czy walczyć z próchnicą. To bardzo ważne, aby przeciwdziałać próchnicy. Jest to najczęściej występująca choroba zębów w społeczeństwie. Ma ona charakter zakaźny. Oznacza to, że nawet w trakcie pocałunku czy korzystania z tych samych sztućców, bakterie mogą przenieść się na uzębienie osób drugich!

Stomatologia zachowawcza na Mokotowie

Nie ma co ukrywać, jak ważne są regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Dobrze znaleźć placówkę z wyspecjalizowaną kadrą oraz nowoczesnym sprzętem, gdzie można udawać się na spotkania kontrolne. Mieszkańcy Warszawy, zwłaszcza Mokotowa, mogą wybrać się do gabinetu Dentyści pod Jedynką. Stomatolodzy z placówki zawsze starają się uratować zęby pacjentów stosując innowacyjne technologia oraz materiały doskonałej jakości. Pomagają oni uporać się z próchnicą, a w razie rozległych ubytków oferują estetyczne prace protetyczne. A wszystko to w miłych i komfortowych warunkach.

W życiu zdarza się nam odkładać wiele spraw na potem. Nie warto jednak robić tak z wizytą u dentysty. O zęby należy dbać, inaczej szybko można je stracić. Stomatologia zachowawcza pomaga w ratowaniu zębów, podpowiada, jak prawidłowo o nie dbać, umożliwia leczenie powstałych już ubytków. Warto więc oddać się w ręce doświadczonego stomatologa. Wizyty powinny być regularne.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź