Zdrowie i uroda

Depilacja laserowa – gładkie nogi szybko i bez bólu

12 czerwca, 2020

Początki depilacji laserowej sięgają lat 80. – wtedy właśnie skonstruowano laser, dzięki któremu ludzie (w większości Panie) mogli pozbyć się niechcianego owłosienia bez naruszenia skóry. Od tego czasu trwa proces doskonalenia sprzętu, aby efekty były jak najlepsze odpowiadając na potrzeby Klientów. Dla osób z nadmiernym owłosieniem, taki zabieg to ratunek, jednak kojarzy się on z zabiegiem luksusowym, a co za tym idzie – drogim.

Owszem, tak było kilka lat temu. Teraz depilacja laserem jest zjawiskiem można by rzec dość powszechnym, w związku z czym oferta salonów kosmetycznych stała się konkurencyjna i przystępna. Nie dość, że same salony oferują możliwość zakupu zabiegów w pakietach, to również na stronach internetowych z zakupami (np. Groupon) można upolować niezłe okazje. Jedno jest pewne – zabieg ten zrewolucjonizował rynek kosmetyczny i obecnie jest on traktowany jak np. manicure, zarówno dla Pań i Panów. Depilacja laserowa uchodzi za zabieg bezpieczny i bezinwazyjny. Należy go powtarzać cyklicznie, ale efekty widać już niekiedy i po 3 zabiegu (zaleca się ok.8 wizyt, oczywiście to zależy od rodzaju używanego sprzętu i naszego ciała). W związku z tym, że tak jak wspomniałam, technologia się rozwinęła, jest to również w tej chwili zabieg bezbolesny. Należy się do niego odpowiednio przygotować, o czym zawsze informuje personel gabinetu kosmetycznego.

Reklama: depilacja laserowa lightsheer Kraków – salon Sekrety Piękna

W ofercie salonów kosmetycznych znajdziemy różne rodzaje laserów. Ceniona na świecie jest depilacja laserowa lightsheer – jednym z najnowszych laserów tego typu jest LightSheer Desire firmy Lumenis. Charakteryzuje się on największą skutecznością spośród innych laserów na rynku – nawet do 96%, krótkim czasem trwania zabiegu, małą ilością wymaganych zabiegów (niektórym wystarczą już 4!) i co ciekawe, dotąd niespotykane u innych producentów – laser można stosować na skórze opalonej, bez ryzyka przebarwień.

To pozwala nam na korzystanie z zabiegu w dowolnym czasie w ciągu roku, chociaż sugerowane są miesiące chłodniejsze kiedy nie eksponujemy nóg na słońce. Jak przy większości zabiegów i tu znajdziemy kilka przeciwskazań – głównie jest to ciąża i karmienie piersią, ale kto wie – może nauka tak pójdzie do przodu, że i ten wyjątkowy stan, również nie będzie przeciwskazaniem?

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź