Nieruchomości

Jaka powinna być hala magazynowa?

14 września, 2020

Masz w planach założenie własnej firmy oraz zbudowanie hali magazynowej ? Zastanawiasz się czy zastosować tradycyjny typ hali czy alternatywny ? Na te wszystkie pytania poznasz odpowiedzi w tym artykule.

Na rynku polskim i światowym mamy do czynienia z różnymi technologiami budowy hal. Obiekty są wykonywane różnymi metodami, te budowane w sposób tradycyjny powstają zazwyczaj w kilkanaście miesięcy i w zależności od klienta różnią się swoim standardem, lokalizacją oraz swoją wielkością. Hala magazynowa występująca jako hala namiotowa to bardzo częsta alternatywa, która zyskuje coraz więcej zwolenników.

Hale magazynowe – tradycyjne

Sposób budowy hali będzie różnił się od tego co w niej będziemy przechowywać. Produkty spożywcze (warzywa, owoce i mięso) będą wymagać urządzeń chłodniczych, które zapewnią sprzyjającą temperaturę, wentylację oraz wilgotność. W takich przypadkach wybudowanie hali tradycyjnej jest najbardziej rozważną z opcji.

Minusem w budowie hal tego pokroju jest jego długa realizacja, konieczność posiadania prawa do dysponowania działką, która będzie mogła zostać wykorzystana do celów budowlanych oraz przeprowadzenie dosyć skomplikowanego procesu inwestycyjnego.

Hala magazynowa – alternatywna

Szybszą i tańszą alternatywą okaże się namiot magazynowy. Stosowany bardzo często w portach, do przechowywania: węgla, aluminium oraz nawozów sypkich. Do wykonania takiego magazynu wystarczy nam jedynie zadaszenie oraz ściany z PCV, które uchronią nas od deszczu i wiatru.

Betonowe fundamenty zastępuje w tym przypadku kostka brukowa, asfalt albo utwardzona powierzchnia. W przypadku zabezpieczenia pracy budowlanej taka hala nie posiada najmniejszej konkurencji przy konieczności zabezpieczania prac budowlanych, montażowych np. przy budowie mostu.

Największymi zaletami hal namiotowych mimo tego, iż mogą się wydawać jako konstrukcje na krótką chwilę, jest ich bardzo duża wytrzymałość. Obiekty te mogą być wieloletnimi obiektami magazynowymi. Hale, które są wykonane w solidny sposób posiadają dostosowanie do utrzymania obciążenia śnieżnego i wiatrowego.

Która lepsza ?

Decyzja o budowie hali zależy jedynie od klienta i jego możliwości finansowych. Jednak nie zapominajmy o tym, że jeżeli chcemy posiadać bardzo solidną halę, która będzie nam i naszym produktom służyć wiele długich lat, wraz ze wszystkimi udogodnieniami w zależności co będziemy w niej magazynować wybierzmy hale magazynową tradycyjną. W swojej ofercie bardzo wiele rozwiązań, w których są stosowane najnowsze technologie posiada firma Kobexstal, która od wielu lat jest jednym z największych potentatów w tej branży oraz jest odpowiedzialna za wiele hal, które mijamy jadąc po drogach: https://www.kobexstal.pl/pl/hale-magazynowe.html

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź