Wilgoć to niechciany gość, który podstępem wkrada się nam do domu. Warto za wszelką cenę unikać wilgoci, gdyż z jej powodu budynek niszczeje, zaczyna prezentować się bardzo nieestetycznie, a do tego może w nim pojawić się pleśń. Wraz z rozwijaniem się grzyba zagrożone zostaje nasze zdrowie. Wilgoci trzeba się wtedy pozbyć koniecznie. Do osuszania najlepiej wybrać metodę skuteczną i sprawdzoną, do jakiej należy właśnie iniekcja krystaliczna.
Czym cechuje się iniekcja krystaliczna?
Osuszanie budynków iniekcja może mieć miejsce bez względu na rodzaj zastosowanego do budowli materiału, nieważny jest też poziom zawilgocenia czy zasolenia. Jej działaniem polega na zastosowaniu specjalnej substancji nazywanej iniektem. Jest to minerał, który blokuje przedostawanie się wilgoci do tworzywa, jakie składa się na budowlę. Paradoksalnie, im bardziej dana ściana jest zawilgocona, tym lepiej działa metoda iniekcji krystalicznej. Zastosowanie iniekcji daje efekty, które przetrwają latami – w zasadzie możemy powiedzieć, że ta metoda ochroni nas przed wilgocią w budynku już na zawsze.
Zalety iniekcji krystalicznej oraz kto powinien jej dokonać?
Iniekcja krystaliczna posiada kilka znacznych zalet, które dają jej przewagę nad innymi metodami osuszania obiektów. Po pierwsze, jest ona skuteczna oraz ekologiczna. Minerały stosowane do wytworzenia substancji przeciwwilgociowej pochodzą z terenów Polski. Po drugie, iniekcja daje najtrwalsze efekty, a jej działanie jest praktycznie natychmiastowe. Po trzecie zaś daje nadzieje na poprawę nawet przy wysoce zawilgoconych budynkach. Dzięki tym wszystkim korzyściom metoda iniekcji krystalicznej jest znana coraz szerszemu gronu klientów.
Brak komentarzy