Dom i ogród

Lampy katalityczne – modny zapachowy trend

10 lutego, 2024

Uwielbiasz, kiedy w Twoim domu unosi się piękny zapach? Swoje wnętrza możesz każdego dnia wypełniać różnymi aromatami, wykorzystując szeroką gamę aromatycznych produktów. Jeżeli lubisz podążać za nowinkami i szukasz alternatywy dla świec zapachowych, postaw na lampy katalityczne. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną – oprócz tego, że wypełnią pomieszczenie ekscytującą wonią, będą także efektownym dodatkiem do wnętrza, w którym zdecydujesz się je ustawić.

1.Czym jest lampa katalityczna?

2.Z czego składają się lampy katalityczne?

3.Jaki olejek wybrać do lampy katalitycznej?

Czym jest lampa katalityczna?

Lampy katalityczne nie są współczesnym wynalazkiem – pierwsza lampa zapachowa została skonstruowana już w XIX wieku. Wymyślił ją w 1898 roku francuski farmaceuta Maurice Berger. Oczywiście wykonana przez niego lampa nie przypominała tych, które dostępne są w sprzedaży obecnie, składała się ze zwykłej butelki, do której Berger przymocował palnik. Zaprojektowana przez niego lampa nie tylko napełniała powietrze przyjemnym zapachem, ale też je dezynfekowała, początkowo wykorzystywana więc była przede wszystkim w szpitalach. Z czasem trafiła do powszechnego użytku.

Z czego składają się lampy katalityczne?

Od XIX wieku lampy te przeszły ogromną metamorfozę, dzisiaj są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo dekoracyjne. W dobrych sklepach internetowych znajdziesz lampy katalityczne, które wyróżniają się niezwykle ciekawym designem, mogą więc być efektowną dekoracją każdego pomieszczenia. Na wyposażenie lampy katalitycznej składa się pojemnik przeznaczony na płyn zapachowy, kamień katalityczny, specjalny, przymocowany do niego knot oraz ozdobna nakładka. W zestawach najlepszych marek dodatkowo znajduje się nakładka wygaszająca lampę, lejek, który ułatwia jej napełnienie oraz instrukcja użytkowania. Lampa katalityczna jest bezpieczna w użytkowaniu, ale pamiętaj, aby ustawiać ją na powierzchni, która jest od bad word a na działanie wysokich temperatur.

Jaki olejek wybrać do lampy katalitycznej?

Lampy katalityczne spełnią swoją rolę tylko wtedy, gdy zostaną napełnione dobrej jakości olejkiem. Jeżeli zależy Ci na tym, aby pomieszczenie wypełniło się przyjemnym aromatem, wybieraj wysokiej jakości produkty zawierające substancje, których wdychanie przez dłużysz czas nie będzie szkodliwe dla Twojego zdrowia. Zarówno lampę katalityczną, jak i dedykowane do niej olejki o różnych nutach zapachowych możesz kupić w sprawdzonym sklepie internetowym. Takim jest na przykład Aromatowo.pl.Znajdziesz w nim szeroki wybór olejków o różnych zapachach i lampy katalityczne charakteryzujące się dużymi walorami estetycznymi.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź