Dom i ogród

Koszty kuchni na wymiar

11 marca, 2021

Marzeniem wielu osób jest kuchnia wykonana na wymiar. Na pewno wiele osób obawia się kosztów z tym związanych? Nie ma nic za darmo, a tym bardziej, jeśli mówimy tutaj o pięknych meblach, które będą ozdabiały naszą kuchnię. Wygląd mebli kuchennych ma znaczenie, ale o wiele ważniejsza jest funkcjonalność. 

Do czego zależna jest cena mebli na wymiar

Tych czynników, które wpływają na cenę jest bardzo dużo, dlatego że każda kuchnia jest inna. Na pewno metraż ma znaczenie. Mała kuchnia w bloku to niski koszt, ale duża kuchnia w domu z wyspą to już wysokie koszty. Trzeba, zatem sobie przeliczyć wszystko i wtedy będziemy wiedzieć jak to wygląda. Na pewno szybko dowiemy się ile kosztuje kuchnia na wymiar: szczegółowy kosztorys i zamówimy sobie meble do domu. Samodzielnie takich mebli się nie zrobi. Tym bardziej, jeśli okazuje się, że w naszym domu albo mieszkaniu trudno znaleźć kąt prosty. Wtedy taka doświadczona firma jest w stanie wszystko wymierzyć i dopasować. Jeśli weźmiemy się za to sami to niestety, ale będą problemy i szybko możemy się poddać, a na pewno tego nie chcemy. Lepiej zlecać trudne prace komuś, kto ma w tym bardzo duże doświadczenie. 

Koszty mebli kuchennych na wymiar to:

  • materiały, z jakich są wykonane. Może to być cienka płyta MDF, ale również może być lite drewno,
  • proste meble są tanie, ale jeśli zależy nam na fasonie bardziej wyszukanym to cena od razu wzrasta,
  • im ciekawsze chcemy zdobienia tym cena będzie wyższa,
  • blat wpływa na cenę. Dotyczy to wielkości blatu oraz zastosowanych materiałów takich jak kamień naturalny czy płyta MDF.

Warto wszystko sobie przeanalizować i wtedy wybierzemy optymalne rozwiązanie dla nas. Kuchnie zmieniamy raz na dziesięć i więcej lat, dlatego trzeba się zastanowić czy oszczędności nam cokolwiek dadzą. Wysokiej klasy meble są modne i piękne, dlatego będą super ozdobą w naszej kuchni. Wydamy więcej, ale uzyskamy bardzo dużo, a właśnie taki powinien być nasz cel.  Kuchnia to wizytówka domu czy mieszkania, dlatego wszystko musi być w niej dopasowane. 

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź