Zdrowie i uroda

Najważniejsze wskazania do zabiegu oxybrazji

6 lipca, 2020

Oxybrazja, nazywana również mikrodermabrazją wodno-tlenową to intensywnie rewitalizujący zabieg kosmetyczny pozwalający na odzyskanie promiennego i nieskazitelnego wyglądu skóry na twarzy. Współczesna medycyna estetyczna dużo częściej niż w minionych latach pozwala bowiem na wykonywanie zabiegów pielęgnujących cerę i zapobiegających szkodliwemu wpływowi środowiska zewnętrznego, które mogą przyspieszać procesy starzenia. Jak wygląda zabieg oxybrazji i jakie są najważniejsze wskazania do jego wykonania?

Cechy charakterystyczne zabiegu oxybrazji

Oxybrazja jest zabiegiem chętnie wybieranym jako sposób na rewitalizację skóry latem, kiedy ze względu na dość ostre operowanie słońca, oferta kosmetyczna jest dość ograniczona. Nie można w tym czasie wykonywać np. zabiegów z użyciem lasera czy równie popularnej mikrodermabrazji. Tymczasem oxybrazja poprzez terapię zimnem, czyli emisji przez specjalną głowicę strumienia sprężonego powietrza z dodatkiem soli fizjologicznej, daje przyjemne uczucie schłodzenia i ukojenia skóry, a jednocześnie przyczynia się do likwidacji bakterii tlenowych, które są odpowiedzialne za trądzik pospolity i zmiany powstające na skutek stanów zapalnych. Sprężone powietrze i sól fizjologiczna mają także niezwykle delikatne działanie złuszczające naskórek i oczyszczające skórę. Oxybrazja cieszy się wyjątkową popularnością, ponieważ jego efekty widoczne są właściwie już po wykonaniu pierwszego zabiegu, choć zalecane jest przeprowadzenie ich w serii od 3 do 10, w odstępach co dwa tygodnie, aby skórą dłużej pozostała rozjaśniona, napięta i odżywiona.

Jakie są wskazania do zabiegu oxybrazji?

Mikrodermabrazję wodno-tlenową można w zasadzie przeprowadzić na każdym typie cery, choć dzięki swojej delikatności jest ona szczególnie polecana osobom z cerą naczynkową, przebarwieniami na skórze, zmianami potrądzikowymi czy trądzikiem, a także z nadmiarem wydzielanego sebum, które powoduje świecenie się twarzy. Zabieg ten ma również działanie silnie nawilżające, co powoduje, że świetnie sprawdza się również w przypadku cery ze skłonnościami do przesuszania. Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajdują się natomiast m.in. choroby zatok, choroby grzybicze, wirusowe i zapalne w miejscu jego wykonywania, uszkodzenie naskórka np. po wykonywanej depilacji czy ciężkie choroby ogólnoustrojowe.

Salon kosmetyczny we Wrocławiu Coco Time zaprasza na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym oxybrazji, wykonywane w miłej i profesjonalnej atmosferze. Dbamy o dobre samopoczucie naszych klientów, zapewniając im relaks i gwarantując efektowny wygląd.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź