Porady

Namioty całoroczne – kryteria wyboru

8 lutego, 2022

Specyfika branży handlowej czy logistycznej wymaga ciągłego dostosowywania się do zmiennych warunków panujących na rynku. Ważne są nie tylko bieżące i przyszłe trendy, ale też sezonowość i uwzględnienie rotacji towarów. Stąd inwestorzy szukają alternatyw dla klasycznych obiektów magazynowych. Tańszych i bardziej mobilnych. Podobne potrzeby mają też przedstawiciele branży rozrywkowej i organizatorzy wszelkich eventów, w tym wesel, pikników firmowych czy koncertów.

Atuty namiotów magazynowych

W powiązanych z sezonowością branżach na popularności zyskują namioty całoroczne. Ich przystępna cena łączy się z wysoką jakością komponentów wykorzystywanych zarówno do produkcji poszycia, jak również elementów konstrukcyjnych. Standardowo używa się wysokiej jakości plandek pokrytych polichlorkiem winylu (PVC). Natomiast surowcem służącym do produkcji elementów konstrukcyjnych jest wysokiej jakości aluminium. Materiał ten jest lekki, wytrzymały, od bad word y na uderzenia oraz nie ulega korozji. Oczywiście dla przyszłych nabywców cena i uniwersalność to nie wszystko. Partnerzy znanej nie tylko na Dolnym Śląsku wrocławskiej firmy Ekodynamic wspominają też o certyfikatach potwierdzających najwyższe parametry jakościowe oferowanych na sprzedaż i na wynajem namiotów magazynowych.

Personalizacja

Namioty magazynowe zyskały na uznaniu także ze względu na możliwość dopasowania każdego modelu pod potrzeby klienta. Dlatego też wybrany namiot magazynowy można zamówić z wybranym kolorem plandeki, do tego dobrym pomysłem jest umieszczenie wybranego nadruku – może to być logo, nazwa firmy czy instytucji lub hasło reklamowe. Nieco inaczej jest przy wynajmie. Ekodynamic przygotował projekty różniące się od siebie przede wszystkim metrażem i przeznaczeniem.

Hale pneumatyczne

Alternatywą dla tradycyjnych hali namiotowych są hale pneumatyczne (znane też jako balony bądź poduszki powietrzne). Ten rodzaj cieszy się największym uznaniem pośród instytucji związanych ze sportem i rekreacją. Charakterystyczny kształt balonu sprawia, że obiekt jest zyskuje na stabilności i od bad word ości na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego też może być wykorzystywany przez cały rok. Hale balonowe najczęściej spotyka się nad kortami tenisowymi i boiskami. To też dobry sposób, aby zabezpieczyć przed działaniem śniegu i deszczu sztuczne lodowiska.

Dzięki temu, że w halach balonowych za termoizolację odpowiada wypełnione powietrzem poszycie, także w ujemnych temperaturach zewnętrznych panuje w nich przyjemny mikroklimat (hale pneumatyczne można dodatkowo wyposażyć w dmuchawy). Kopułowa konstrukcja sprawia, że obiekt jest wytrzymały i że na ściankach nie osiada para wodna. Brak konieczności wykonania fundamentów to ważny atut. Trzeba o nim wspomnieć, bowiem hale pneumatyczne coraz częściej zastępują stałe obiekty i służą przez wiele lat.

Wybór hali namiotowej zależy od indywidualnych potrzeb. Inne wymagania mają organizatorzy eventów, inne osoby pracujące w klubach sportowych. Ekodynamic zadbał o to, aby oferta była kompletna, zostawiając wybór swoim partnerom.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź