Zdrowie i uroda

Prawidłowe mycie zębów – jakie nawyki powinno się wypracować?

16 września, 2020

Mycie zębów to stały element higieny jamy ustnej, który wpływa na odświeżenie oddechu oraz usunięcie bakterii i przyczyn próchnicy. Ten powszechny zabieg powinien być przez nas wykonywany zgodnie z pewnymi zasadami. Lekceważenie procesu czyszczenia zębów może bowiem doprowadzić do bardzo poważnych problemów i w konsekwencji nawet koniecznością usunięcia zębów. Dentyści pod jedynką nie zawsze okażą się potrzebni, warto jednak zastosować kilka reguł dotyczących szczotkowania szkliwa…

Myj zęby regularnie najlepiej zaraz po posiłku

To bardzo ważna zasada. Wiele osób ogranicza mycie zębów do jednorazowo przeprowadzonej czynności bezpośrednio przed wizytą u dentysty, następnie zapomina o tej ważnej czynności. Takie działania nic nie dają, ponieważ zalegające w jamie ustnej i przestrzeniach między zębowych resztki jedzenia i napojów są doskonałym miejscem rozwoju bakterii. W konsekwencji dłuższego okresu braku czyszczenia szkliwa oraz nieodpowiedniej diety konieczny będzie stomatolog. Mokotów oraz okolice dzielnicy mogą wykorzystać wskazówki specjalistyczne i zacząć regularnie szczotkować szkliwo. Pozwala to na:
– regularne usunięcie resztek jedzenia z jamy ustnej
– likwidację bakterii i drobnoustrojów przedostających się wraz z jedzeniem
– odnowę bardzo ważnej płytki apatytowej pokrywających powierzchnię szkliwa
– wybielenie i wyczyszczenie powierzchni szkliwa

Dobieraj pasty i szczoteczkę zgodnie z potrzebami

To bardzo ważne, by odpowiednio dobierać stosowane pasty podczas czyszczenia. W zależności od jakości naszych zębów, ich stopnia uszkodzenia czy prawidłowości wzrostu należy dobierać takie produkty które dostarczać będą wszystkich niezbędnych składników. W kwestii doboru pasty pomoże dobry stomatolog.
Kształt i twardość włókien szczoteczki również ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o efektywność czyszczenia. Nadwrażliwe dziąsła, które podczas czyszczenia często krwawią wymagają delikatniejszych szczoteczek. Warto również skonsultować z dentystą dobór tradycyjnej lub elektrycznej szczoteczki do codziennej higieny. Na stronie https://www.dentyscipod1.pl/ można uzyskać znacznie więcej informacji odnośnie usług firmy, jak również zasad prawidłowego czyszczenia szkliwa.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź