Praca

Programy pozwalają zautomatyzować biznes

23 listopada, 2016

W dzisiejszych czasach oprogramowania informatyczne pozwalają zautomatyzować, nie tylko Twój biznes, ale i życie wszystkich ludzi na Ziemi. Prawie każdy trzyma w chmurze zdjęcia, zrobione swoim telefonem, muzykę której lubi słuchać, dokumenty i inne multimedia. Za pomocą swojego komputera łączą się z internetem, żeby znaleźć, sklep, restauracje, nocleg. Sporo potrafi ułatwić zautomatyzowany program umożliwiający rezerwacje online.

Sprawdza się zarówno u mechanika, w hotelu, w lokalu, sali na wesele, u fotografa. Firmy tworzące takie oprogramowania zatrudniają prawdziwych specjalistów, którzy napiszą odpowiedni algorytm, oraz wszystko przygotują, przed oddaniem w Twoje ręce. Ostatnio widziałem innowacyjny projekt, którym było oprogramowanie dla Spa. Było ono przygotowane dla jednej z największych sieci Spa w Polsce, a co najciekawsze pozwalało nie tylko wybrać lokal na terenie całego kraju, czy też termin zapisu. Umożliwiało również wybranie zabiegów które Cię interesują i za wszystko zapłacić. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak daleko w tych czasach sięga informatyka.

Wyobraź sobie że po dokonaniu płatności online tydzień wcześniej, jedziesz do Zakopanego, wysiadasz z samochodu pod Spa, wchodzisz do środka, podchodzi do Ciebie osoba z obsługi, wita Cię oficjalnie, po czym prowadzi do pomieszczenia w którym będzie wykonywany Twój zabieg, bez kolejki, bez nerwów, w miłej atmosferze, ponadto przecież już zapłaciłeś, więc nie przypomnisz sobie na fotelu że zapomniałeś swojej karty kredytowej, która została we wczorajszych spodniach, a te aktualnie piorą się w Warszawie gdzie mieszkasz od lat.

Takie scenariusze są możliwe dzięki połączeniu kilku, do kilkunastu systemów które robią wszystko automatycznie, jeden Cię umawia (jak np. program do rezerwacji), drugi przydziela miejsce, jeszcze dokonuje płatności za Ciebie.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź