Turystyka

Turystyczne atrakcje i zajęcia w Krakowie

20 marca, 2019

Kraków to przepiękne miasto, położone w województwie małopolskim. To miasto, które jest rajem dla turystów z całego świata, ponieważ ma ono długą i bogatą historię, a także wiele atrakcji dla turystów. Nikomu w tym mieście nie będzie się nudzić, ani dzieciom, ani dorosłym. Aktywności dla turystów w Krakowie, są najróżniejsze, każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Jedną z większych atrakcji w tym mieście, jest rzeka Wisła, która przepływa przez środek miasta. Po rzece codziennie kursują duże i małe statki wycieczkowe, z których można podziwiać całą okolicę. Można też sobie wypożyczyć skuter wodny lub kajak czy rowerek wodny i w ten sposób relaksować się przy pięknej pogodzie. Dla turystów w okresie letnim, powstaje także mała plaża, gdzie można się nacieszyć słońcem.

Oczywiście niepodważalną atrakcją Krakowa, jest Wawel. To miejsce, gdzie można spotkać smoka wawelskiego i poczuć się jak mieszkaniec starodawnego zamku. Będąc w Krakowie, koniecznie trzeba też zwiedzić rynek, który tętni życiem przez cały rok. Na rynku nieustannie odbywają się różne imprezy kulturalne, jarmarki, występy ulicznych artystów. To miejsce, gdzie cały czas coś się dzieje.

Jeśli jednak ktoś szuka rozrywki w bardziej kameralnej atmosferze, to z pewnością zachwyci go strzelnica w Krakowie (turystom zagranicznym polecamy serwis rezerwacyjny strzelnicy w Krakowie i nie tylko: https://www.bumperball.pl/experiences/shooting-range-krakow/). To miejsce gdzie można wyładować nadmiar swojej energii, gdzie każdy czuje się ważny i silny. Strzelnica jest położona w centrum miasta, zwiedzając więc Kraków wzdłuż i wszerz, nie trudno jest do niej trafić.

Na pewno każdego zainteresuje też krakowski Aquapark, gdzie czeka mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Są tu wszelkiego rodzaju baseny rekreacyjne, różne atrakcje wodne, brodziki dla dzieci, zjeżdżalnie i mnóstwo innych atrakcji wodnych. To idealna forma spędzenia czasu z rodziną i z przyjaciółmi, w aktywny sposób.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź