Dom i ogród

Wygoda codziennych porządków

16 grudnia, 2016

Codzienne odkurzanie to koszmar dla każdej pani domu. Wyciąganie odkurzacza z szafki, ciągnące się po podłodze przewody i kurz unoszony powietrzem wydmuchiwanym z urządzenia. Wszystko to sprawia, że jest to jedna z najbardziej znienawidzonych prac domowych. Pół biedy jeśli do sprzątnięcia jest małe mieszkanie, ale jeśli trzeba odkurzać codziennie kilkuset metrowy dom to zupełnie coś innego.
Istnieje na szczęście rozwiązanie, które zamieni pracę w przyjemność, czyli odkurzacze centralne. Dzięki nim można raz na zawsze uwolnić się od koszmaru przewodów. Odkurzacze centralne składają się z jednostki centralnej montowanej najczęściej w osobnym pomieszczeniu, piwnicy, garażu czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Ważne jest aby były zamocowane przy ścianie zewnętrznej, gdyż z zewnątrz pobierają powietrze do pracy i wydmuchują zanieczyszczone na zewnątrz. Od odkurzacza prowadzi się do każdego pokoju system rur PCV, najlepiej w ścianach czy pod podłogą. W pomieszczeniach jest tylko ich wylot do którego podłącza się elastyczną rurę do odkurzania.
Odkurzacze centralne wymagają co prawda poniesienia pewnych kosztów na ich zakup, ale wydatki takie niezwykle szybko się zwracają. Jest to również najlepsze rozwiązanie dla alergików uczulonych na kurz, którego nie da się uniknąć przy typowym odkurzaczu. Tutaj powietrze jest wolne od unoszących się wszędzie drobinek. Zapracowana pani domu będzie mogła odkurzać nawet w nocy, gdyż nie będzie przy tym żadnego hałasu, dzięki temu że jednostka centralna jest umieszczona w innym pomieszczeniu. Domownicy i sąsiedzi będą mogli spać spokojnie a dywany i podłogi będą rano lśnić czystością. Dzięki tym zaletom odkurzacze centralne powoli zyskują zaufanie użytkowników, który doceniają komfort pracy jaki oferują. Warto więc zdecydować się na taki odkurzacz w swoim domu.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź