Dom i ogród

Zastosowanie profili w oświetleniu LED

23 listopada, 2016

Oświetlając nasze domy czy mieszkania dążymy do jak największego ograniczenia zużycia energii i co za tym idzie rachunków za nią. Popularne jeszcze do niedawna klasyczne żarówki, które niosły za sobą duże zużycie prądu, coraz częściej zastępuje energooszczędne i wydajne oświetlenie LED.

Obecnie staje się one coraz bardziej popularne i na stałe weszło do użycia w dając odczuwalne obniżenie rachunków za energię elektryczną. Oświetlenie LED, które możemy zastosować występuje w najrozmaitszych typach, począwszy od standardowych żarówek aż po zyskujące coraz większą popularność taśmy LED, które używamy najczęściej do oświetlenia naszych łazienek czy kuchni.

Do prawidłowego zamontowania tych taśm są potrzebne dodatkowe elementy takiej jak odpowiednio dobrany profil do LED. Mają one najczęściej postać wklęsłej listwy aluminiowej lub plastikowej, wewnątrz której prowadzimy taśmę LED. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, kiedy ktoś omyłkowo zahaczy o nią i doprowadzi do jej zerwania. Profile LED to także doskonała ochrona taśm oświetleniowych przed czynnikami zewnętrznymi. Wiadomo, że pomieszczenia takie jak kuchnia i łazienka charakteryzują się dużą wilgotnością, która źle wpływa na oświetlenie LED.
Właściwie użyte profile LED pozwalają na zabezpieczenie taśmy przed szkodliwym wpływem wody i pary wodnej, co pozwoli na uniknięcie wielu awarii, w tym zwarcia i uszkodzenia instalacji elektrycznej.

Profile Led nie tylko ułatwiają montaż taśmy LED, ale i zmieniają sposób ich świecenia. Oświetlenie LED najczęściej ma efekt punktowy, a przezroczysta osłona profilu oprócz funkcji typowo ochronnych, rozprasza światło, likwidując właśnie efekt punktowego świecenia. Dzięki temu strumień światła staje się jednolity i doskonale rozjaśnia pomieszczenie, w którym zastosowano właśnie takie oświetlenie LED.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź