Izolacja pozioma, to inaczej iniekcja pozioma. Jest to działanie, a raczej metoda, przy pomocy które, zostaje zablokowane kapilarne podciąganie wody z gruntu. Oznacza to, że woda, która do tej pory była w stanie przedostać się do murów i wędrować coraz wyżej, od teraz nie będzie miała już takiej szansy, amury zostaną uratowane. Zablokowanie podciągania kapilarnego odbywa się w mrze nad przeponą. Należy jednak pamiętać o tym, że iniekcja pozioma powinna zostać połączona z innymi izolacjami, a wszystko po to, aby izolacja była ciągła i szczelna.
Dzięki zastosowaniu takich metod jak iniekcja pozioma, możemy w końcu spać spokojnie. Zatrzymanie wody, która do tej pory była podciągana ku górze, powoduje, że mury naszego domu są bezpieczne. Możemy zapomnieć i takich zagrożeniach jak np. zamoknięte ściany w piwnicy lub pojawiający się grzb na ścianach, nieprzyjemny zapach lub odpadanie tynku.
Czy iniekcję można zrobić samemu?
Odpowiedź nie będzie jednoznaczna: tak i nie. Wprawdzie iniekcja pozioma nie jest czynnością bardzo trudną i niemal każdy z nas byłby w stanie ją wykonać. Jednak, iniekcja pozioma wymaga sporej wiedzy, w przypadkach trudnych. Jeżeli np. spotkamy się z pustką powietrzna w murze lub kiedy zorientujemy się, że mamy do czynienia z niekontrolowanymi wyciekami przez zmurszałe spoiny, nie bardzo będziemy wiedzieć, co tak naprawdę zrobić w takiej sytuacji. Ekipa, która zajmuje się usługami takimi jak iniekcja pozioma na co dzień, będzie wiedzieć to doskonale. Po drugie, ważny jest również czas. Z pewnością Ty sam będziesz robił to znacznie dłużej niż fachowcy. Pozostaje również kwestia ceny – być może fachowcom będziesz musiał zapłacić sporo. Ale mają oni specjalistyczny sprzęt. Ty będziesz musiał go zakupić. Poza tym, nie będziesz pewien, czy wykonałeś iniekcję odpowiednim sposobem. Nie każda bowiem iniekcja wygląda przecież tak samo. Do niektórych iniekcji potrzebny jest wyłącznie insekt, inne niestety wymagają użycia bardziej specjalistycznych narzędzi.
Brak komentarzy