Kulinaria

Czystek suszony – właściwości

5 lipca, 2020

Czystek to popularne ostatnio zioło, o którego zdrowotnych właściwościach szepcze cały świat medycyny naturalnej. W istocie, jest to panaceum na szerokie spectrum dolegliwości, zawierające silne antyoksydanty. Przekonaj się sam, jakie zalety ma regularne picie naparu z czystka i zdecyduj, czy nabierzesz nawyku codziennego parzenia tego magicznego zioła!

Zalety wypijania naparu z czystka suszonego

Czystek zawiera polifenole, które skutecznie zabijają wolne rodniki. Dzięki temu, zioło to jest zaliczane do grona produktów spożywczych, które warto spożywać, aby ustrzec się przed zapadnięciem na nowotwór. Jednak to nie wszystko. Wiele osób stosujących diety odchudzające twierdzi, że dzięki naparom z suszonego czystka łatwiej jest im zrzucać kolejne kilogramy, a bez codziennego naparu nie wyobrażają sobie już funkcjonowania. Wszystko dlatego, że suszony czystek, zaparzany i wypijany w formie wywaru niesamowicie nawadnia. Zdecydowanie, warto zastąpić nim herbatę wypijaną po obiedzie, a jeszcze bardziej – kawę. Wśród jego prozdrowotnych właściwości można wymienić zdolność do oczyszczania ciała z toksyn, hamowanie rozmnażania się bakterii w układzie pokarmowym, zwalczanie stanów zapalnych w organizmie, zbawienny wpływ na cerę, przyspieszenie gojenia się ran, zapobieganie biegunkom, dobroczynne działanie na pracę serca.

Gdzie kupić czystek suszony?

Suszony czystek można kupić w hermetycznie zamykanych torebkach w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Najtaniej będzie oczywiście w sklepach internetowych, takich jak sklep internetowy Słodkie Zdrowie, gdzie okresowo można spotkać promocje na czystek suszony.

Czy czystek jest bezpieczny?

Czystka nie da się przedawkować – organizm przyjmie każde jego ilości. Nie jest to też zioło, które zaszkodzi nam, nawet jeśli będzie skrajnie źle przechowywane. Oczywiście, susząc czystek samodzielnie należy uważać na to, aby listki nie zwilgotniały ani nie zanieczyściły się.

Jesteś ciekaw ile kosztuje czystek suszony? Sprawdź przykładową ofertę w sklepie: https://slodkie-zdrowie.pl/pl/15-czystek-suszony

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź