Przemysł

Materiały ogniodoporne

28 lutego, 2017

Zaprawa ogniood bad word a, nazywana także klejem ogniood bad word ym, jest produkowana na bazie specjalnej mieszanki, w której skład wchodzi tzw. krzemionka o właściwościach pozwalających jej utwardzać się w kontakcie ze zwykłym powietrzem. Właściwości termiczne takiego rodzaju zaprawy pozwalają na stosowanie kleju nawet w 1400 stopniach Celsjusza. Klej ogniood bad word y wykorzystuje się podczas budowania specjalnych pieców wykorzystywanych w przemyśle hutniczym i ogniowym. Wysoka temperatura pracy takich urządzeń wymaga unikalnych surowców, które wytrzymują nawet najbardziej ekstremalne ciepło. Dodatkowo kleje ogniood bad word e znajdą swoje zastosowanie w wózkach suszarniowych, termoparach, palnikach itp.

Innym surowcem dedykowanym do pracy w naprawdę wysokich temperaturach są cegły i beton ogniotrwały. Te pierwsze charakteryzuje szczególnie niskie przewodnictwo cieplne, co czyni jest doskonałym materiałem budulcowym, dla pieców do wypalania, bądź, jako izolacja cieplna w hutach i tego typu miejscach. Niska pojemność cieplna oraz mała gęstość, sprawia, że cegły ogniotrwałe (ceramic.com.pl) mogą być stosowane w temperaturach miedzy 1260, a 1650 stopni Celsiusa.

Natomiast beton ogniotrwały przeznaczony jest do formowania bloków betonowych oraz unikalnych prefabrykatów stosowanych do uszczelnień czy izolacji cieplnej. Taki rodzaj surowca to specjalna mieszanka unikalnych składników, które po wymieszaniu z wodą tworzą gęstą, lepką „papkę”, dzięki której możemy uformować blok, który po wyschnięciu będzie zawierał podobne właściwości jak cegły ogniood bad word e. Możemy wykorzystać go do izolacji bądź uszczelniania w miejscach, gdzie temperatury są bardzo wysokie. Beton pakowany jest w worki, a jego użytkowanie jest niezwykle łatwe. Wystarczy odpowiednią ilość betonu wymieszać z odpowiednią ilością wody wykorzystać w miejscu do tego przeznaczonym.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź