Nieruchomości

Ugoda z bankiem – czy to się opłaca

2 czerwca, 2022

Pogorszenie sytuacji klientów, którzy zaciągnęli kredyty we frankach stało się dla banków impulsem do wdrożenia rozwiązań, dzięki którym spłata kredytu może być nieco korzystniejsza w związku z umocnieniem się kursu CHF. Dzięki temu łatwiej im uwolnić się od ryzyka walutowego. Na czym konkretnie polega ugoda frankowiczów z bankiem?

Przewalutowanie – propozycja banku PKO BP

Program ugód w PKO Banku Polskim polega na konwersji waluty kredytu na PLN. Dzięki temu, spełniając określone warunki, istnieje szansa na realne wyeliminowanie ryzyka walutowego. Ugoda PKO BP zapewnia polubowne, bezkosztowe i wygodne spłacanie zaciągniętego kredytu. Z tego rozwiązanie nie mogą skorzystać jedynie osoby, które:

  • Już spłaciły kredyt
  • Został im on wypłacony w całości w CHF
  • Skorzystali z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców

Zaciągnięty kredyt będzie rozliczony tak, jakby był od początku zaciągnięty w złotówkach. Ani okres kredytowania, ani też forma spłaty i prowizje nie ulegną zmianom. Klienci, którzy chcą skorzystać z oferty banku, muszą podpisać umowę o mediację w serwisie transakcyjnym banku.

W jaki sposób załatwić ugodę z bankiem

Po podpisaniu umowy, trafia ona do Sądu Polubownego drogą elektroniczną. Wówczas zostanie wyznaczony termin spotkania mediacyjnego, na którym zostaną przedstawione szczegółowe wyliczenia, co do oprocentowania. Po dojściu do porozumienia przez obydwie strony, pozostanie już tylko wybrać się do wskazanego oddziału banku i podpisać ugodę, pomijając długotrwałą i kosztowną drogę sądową.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź