Zaburzenia rytmu serca to wyraźny sygnał, że praca jednego z najważniejszych organów w ciele człowieka nie przebiega prawidłowo i może być przyczyną poważnych schorzeń. Rzadko kiedy bagatelizujemy problemy sercowe, jednak ważne jest, by zacząć działać, zanim one się rozwiną. Czasem arytmia jest przejściowym problemem, polegającym na niedoborze magnezu lub potasu, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania serca. Jednak jeśli nie mija, pojawia się ponownie lub występują inne, niepokojące objawy – trzeba zacząć działać.
Formy leczenia arytmii serca.
Najważniejsze jest, by w porę zauważyć, że praca serca nie przebiega prawidłowo i zgłosić się do lekarza kardiologa, który po wykonaniu badań określi przyczynę arytmii i wdroży odpowiednie leczenie. Zdarza się, że arytmia serca pojawia się w związku z innymi schorzeniami, takimi jak:
- nadczynność lub niedoczynność tarczycy
- zaburzenia gospodarki elektrolitowej
- zatorowość płucna
- kwasica metaboliczna
- niedotlenienie
W takich przypadkach niezbędne jest podjęcie leczenia tych chorób, przy jednoczesnym złagodzeniu zaburzeń rytmu serca, poprzez podawanie beta-blokerów. W przypadku poważniejszych schorzeń samego serca, konieczne może być leczenie zabiegowe, do których można zaliczyć operację zastawki serca, wszczepienie rozrusznika, czy też kardiowersja elektryczna.
Regularne badanie EKG szansą na wczesne wykrycie nieprawidłowości
Elektrokardiografia to nieinwazyjne badanie kardiologiczne pozwalające ocenić pracę serca na każdym etapie. Nawet osoby, które nie obserwują u siebie niepokojących objawów, a ukończyły 40 rok życia, powinny wykonywać to badanie. Aby kontrolować pracę serca, nie trzeba wybierać się do gabinetu lekarskiego. Dzięki domowemu EKG https://arytmiaserca.pl/ istnieje możliwość przeprowadzenia pomiaru, który następnie można skonsultować z lekarzem. Takie rozwiązanie sprawia, że każdą nieprawidłowość pracy serca wychwycimy już w początkowym etapie, co jest bardzo ważne przy zastosowaniu późniejszego leczenia i dojścia do dobrej formy.
Brak komentarzy